Kadayıfzade

Nesilden Nesile...

Küsbeoğlu ailesi bundan 160 yıl önce M. Ali Küsbeoğlu tarafından Gaziantep'in elmacı pazarında sade yağ ve bal satışı ile ticari hayatına başlamıştır. Devam eden yıllarda 2. kuşak temsilcisi Mim Sait Küsbeoğlu, 3. kuşak temsilcisi Müslüm Küsbeoğlu aynı çalışmayı devam ettirmiştir. 4. Kuşak temsilcisi Mehmet Sait Küsbeoğlu 1968 yılında Gaziantep'in Şıhcan semtinde kadayıf imalathanesini kurmuştur. Sait usta Halep'in mebrume ve diğer kadayıf çeşitlerini Gaziantep'in lezzeti ile bütünleştirerek farklı bir ayrıcalık ve özel sunumları ile müşterilerin beğenisine sunmuştur.

Üretmiş olduğu halep kadayıfı, mebrume, fıstık ezmesi, antep burma kadayıfı, kuşgözü kadayıf tatlılarını Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırmıştır. Küsbeoğlu ailesin 5. Kuşak temsilcisi M. İkbal Küsbeoğlu, Gaziantep'teki bu sıcak tandırda kadayıf lezzetini yeni bir sunum ve yapılanma anlayışı ile İstanbul'a taşıma kararı almıştır. Kadayıfzade markası adı altında ilk şube Florya'da açılmıştır. Kalitesi ile istikrarlı bir büyüme ile 2015 yılında Acıbadem, 2016 yılında Etiler ve 2018 yılında Cevizlibağ, İkitelli ve Bursa şubelerini açarak şube sayısını 6'ya çıkarmıştır.

Her şube "Kendi ürünlerinin üretimini yapabilen bir imalathanedir". anlayışı ile günün her saatinde müşterilerine sıcak tandırda kadayıf, katmer, künefe ve diğer çeşitleri başarı ile sunmaktadır. İstanbul'da ilk olarak sıcak tandırda kadayıfı ve diğer ürünlerin birlikte sunan firma olma özelliğini taşıyan Kadayıfzade kendi sektörünün ilki olma sorumluluğu ile ürünleri ilk üretim aşamasından son nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar olan bölümlerin her aşamasından gereken önem ve özeni Gaziantep lezzet ve damak zevkinden taviz vermeden hizmet vermektedir.

Gaziantep'te bir fabrika, İstanbul'da bir üretim ve 5 şube, Bursa ilinde 1 şube ile yoluna müşterilerinin takdir ve beğenisini alarak, bu eşssiz lezzetlerin nesilden nesile aktarılmasına, Türkiye'nin kalite ve lezzet markası olma yolunda istiktarli ilerleyişini sürdürmektedir.

Saygılarımızla
M. İkbal Küsbeoğlu